Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Parafia św. Michała Archanioła w Gliwicach

Ogłoszenia duszpasterskie

18 MARCA 2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej tegorocznego rekolekcjonistę o. Tobiasza OFM. Od dzisiejszej niedzieli do środy 21 marca zapraszamy do udziału w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Dzisiaj o 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem rekolekcyjnym a w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi o 9:00 i 18:00. W środę na zakończenie rekolekcji kolekta na cele zakonu franciszkańskiego. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi rekolekcyjnej a okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Jutro (poniedziałek 19 marca) uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 3. W czwartek Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci.
 4. W piątek o 17:00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych a w niedzielę o 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 5. W przyszłą niedzielę (25 marca) Niedziela Palmowa. Mszę św. o 9:00 poprzedzi procesja z palmami a pozostałe poświęcenie palm (prosimy o przyniesienie z sobą gałązek do poświęcenia).
 6. Przedświąteczne odwiedziny chorych: w piątek mieszkających na Ratowników Górniczych a w sobotę pozostałych.
 7. W Niedzielę Palmową – diecezjalne spotkanie młodzieży. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie gałązek palmowych. Rozpoczęcie w kościele Wszystkich Świętych (o godz. 14:00 – poświęcenie palm i procesja do katedry); Msza św. o godz. 14:30 w katedrze.
 8. Intencje Mszy św. można zamawiać w kancelarii parafialnej (również telefonicznie) oraz po Mszy św. w zakrystii.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W salce przy kościele znajdują się świece na stół wielkanocny.
 10. Dzisiaj kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Do skarbonki można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła.
 11. Trwa wielkopostna akcja pomocy ubogim. Przygotowane przez Caritas tytki można zabrać do domu a po wypełnieniu złożyć w zakrystii. Potrzebujących, zwłaszcza starszych parafian, prosimy o zgłaszanie się po zgromadzoną w ten sposób pomoc.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy 1% swego podatku przekazali na rzecz Caritas naszej parafii. Prosimy o kontynuowanie tej akcji. Wzór wypełnionej deklaracji podatkowej znajduje się w gablotce parafialnej i na stronie internetowej