Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Parafia św. Michała Archanioła w Gliwicach

Ogłoszenia duszpasterskie

27 MAJA 2018

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
 2. W czwartek (31 maja) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w porządku niedzielnym. Po sumie o godz. 9:00 procesja do czterech ołtarzy, która przejdzie tradycyjną trasą z kościoła przez teren Komagu, ulicami Jasną, Gwarków, Bojkowską, Pszczyńską, Łużycką i Krzywoustego. Prosimy o pomoc w ustawieniu ołtarzy oraz przyozdobienie trasy obrazami religijnymi i symbolami eucharystycznymi. Dzieci prosimy o sypanie kwiatów, członkinie Róż Różańcowych i górników zapraszamy z pocztami sztandarowymi a członków bractwa Najświętszego Sakramentu do niesienia baldachimu.
 3. Do czwartku włącznie codziennie o 17:15 nabożeństwo majowe.
 4. W oktawie Bożego Ciała wieczorne Msze św. z procesjami eucharystycznymi i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Wiernym przebywającym na terenie Diecezji Gliwickiej Biskup Gliwicki udziela dyspensy od zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 1 czerwca.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o 9:00 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W piątek i sobotę odwiedziny chorych.
 7. W sobotę (2 czerwca) diecezjalna pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach (Msza św. o 11:00).
 8. W przyszłą niedzielę (3 czerwca) diecezjalna pielgrzymka orkiestr dętych do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach (15:00 – próba; 16:00 - Msza św.; 17:00 – koncert).
 9. Intencje Mszy św. można zamawiać w kancelarii parafialnej (również telefonicznie) oraz po Mszy św. w zakrystii.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii a przed kościołem zbiórka na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Życzymy radosnego obchodu dzisiejszej uroczystości.